A probiotikumokról bizonyára már mindenki hallott, hiszen nap mint nap találkozunk velük hirdetésekben, és az orvosok, gyógyszerészek is előszeretettel ajánlják egy-egy antibiotikum-kúra kiegészítő kezeléseként, vagy egyéb olyan esetekben, amikor hasmenéses állapot áll fenn.
Azt viszont már kevesebben tudják, hogy a baktérium alapú probiotikumok mellett létezik egy másik altenatíva, az élesztőgomba alapú probiotikum, mely számos tekintetben egyedülálló előnyöket képvisel.
A hasmenés életkortól és nemtől függetlenül bárkinél jelentkezhet. Nem csupán fertőzések, vagy az antibiotikum-kúra válthatja ki, olykor a stressz és egyéb pszichés okok is szerepet játszhatnak benne, és valamilyen gyógyszeres kezelés mellékhatásaként is kialakulhat.
Szervezetünk egy bonyolult rendszer, ahol minden összefügg mindennel.
A normál flórát alkotva jótékony baktériumok milliárdjai dolgoznak azért, hogy a fennálló egyensúly ne bomoljon meg – ezek a mikroorganizmusok részt vesznek többek között a tápanyagok hasznosításában, a vitaminok termelésében és szerepet játszanak az immunrendszer megfelelő működésében.
A normál flóra egyensúlya felborulhat fertőzés esetén vagy antibiotikumos terápia alkalmazásakor. Ilyenkor szükség lehet a bélflóra védelmére, a baktériumok pótlására, valamint a normál flóra regenerálódásának elősegítésére, amit különböző probiotikumok segítségével tehetünk meg.
Az Enterol probiotikum hatóanyaga a Saccharomyces boulardii nevű élesztőgomba, mely a sörélesztők csoportjába tartozik. Nevét Henry Boulard francia kutató után kapta, aki dél-ázsiai gyümölcsökben fedezte fel az 1920-as években.
A "jó", vagy „védő” baktériumok nem ellenségei a szervezetünknek, sőt, rendkívül fontos segítséget nyújtanak abban, hogy immunrendszerünk megfelelően működjön.
A "rossz", a megbetegedéseket okozó baktériumokra ellenben oda kell figyelnünk. Az immunrendszer erősítése utóbbiak okozta fertőzések kivédése miatt is fontos.
Az egészséges bélflóra ideális esetben jóval magasabb arányban tartalmaz „jó” baktériumokat. A cél az, hogy az arány ne változzon, hiszen a normál bélflóra összetétele alapvetően befolyásolja például az emésztő- és immunrendszer működését.