A bélmikrobiom
védelme

A védelem a táplálkozással kezdődik

Bélmikrobiomunkat elsősorban a helyes étkezési szokásokkal védhetjük meg, melyben kulcsszerepe van étkezéseink gyakoriságának, mennyiségi és minőségi összetételének.

Ügyeljünk rá, hogy a ritka és nagy mennyiségű tápanyagbevitel helyett napi többször kisebb, ezáltal könnyebben emészthető adagokat fogyasszunk. Ez nemcsak az emésztőrendszert kíméli, de elősegíti szervezetünk hatékonyabb energiaellátást és jobb közérzet is biztosít.

Mit (t)ehetünk érte?

A kiegyensúlyozott emésztés elősegítésére olyan ételek fogyasztása javasolt, amelyek kevésbé terhelik meg a gyomrot, illetve a bélrendszert. Kerüljük a finomított szénhidrátokat és a zsíros ételeket, viszont részesítsük előnyben a magas rosttartalmú élelmiszereket.

A bélmikrobiom egyensúlyának védelméért a legfontosabb a változatos, vegyes táplálkozás, melyben a teljes kiőrlésű gabonafélék, a zöldségek és gyümölcsök széles repertoárja, a fehér és sovány húsok, halak, az élőflórás natúr joghurtok, a tojás mind helyet kapnak. Az ételeinkben lévő rostok, zsírok, fehérjék tápanyagul szolgálnak a mikroorganizmusok számára, és elősegítik a bélmikrobiom kiegyensúlyozott összetételét.

Emellett nem feledkezhetünk meg a gyakori és bőséges folyadékfogyasztásról sem!